Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Wtorek, 26.01.2021
Jesteś tutaj: Strona główna > Atrakcje > Zabytki > Mielno

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Mielno

Zabytkowa chałupa znajduje się w zagrodzie nr 2. Ma ściany konstrukcji szachulcowej z drewna dębowego, dach kryty trzciną. Jest przykładem chałupy rybackiej tak zwanej wąskofrontowej.
Kościół został wybudowany z czerwonej cegły w 1856 roku w stylu neogotyckim z wysoką wieżą na planie ośmiokąta, nie przy szczycie kościoła lecz z jego boku. Wewnątrz na uwagę zasługują witraże w ostrołukowych oknach, ufundowane przez parafian na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Jedynymi ruchomymi zabytkami w kościele są barokowe świeczniki i kropielnica z okresu budowy.
Neoklasycystyczny pałac z końca XIX w. Na terenie parku rosną stare dęby,buki,jawory,lipy i inne piękne drzewa.Na szczególną uwagę zasługuje drzewo tulipanowiec z tabliczką POMNIK PRZYRODY, który w lipcu zakwita i jest w Polsce rzadkością.
www.palacmorski.ta.pl

Usytuowany przy głównym wejściu na plażę (ul. Kościuszki).  Jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów, na które przybywają tysiące miłośników zimowych kąpieli.

Promenada spacerowa wiodąca grzbietami nadmorskich wydm od ul. 1 Maja aż do Unieścia. Przy promenadzie znajduje się Pomnik Lotników poświęcony dwóm lotnikom z lotniska w Zegrzu Pomorskim, którzy rozbili się w wodach Bałtyku w pobliżu plaży podczas lotu ćwiczebnego 7 września 1987 roku.
Rzeźba jelenia na zieleńcu przed Urzędem Gminy w Mielnie na ul. Chrobrego 10. Ufundowana została w okresie międzywojennym przez jednego z ziemian na pamiątkę udanego polowania. Przedstawia metalową figurę jelenia naturalnej wielkości, umieszczoną na niskim betonowym postumencie. Dziś nie ma szczęścia – co jakiś czas ktoś utrąca jej poroże.
Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego