Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Czwartek, 03.12.2020

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Panoramy 360° - Budynek Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Get Adobe Flash player

Galeria zdjęć


Lokalizacja

Informacje na temat miejsca

Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela jest samorządową instytucją kultury działającą na terenie Koszalina. Jest największą na Pomorzu Środkowym biblioteką publiczną, której zbiory to 400 tysięcy pozycji książkowych, fonoteka (ponad 2800 płyt CD i 10 000 płyt analogowych), "książka mówiona" (2300 tytułów), 300 tytułów czasopism oraz ponad 15 000 oprawnych roczników, bogate zbiory dokumentów życia społecznego (ponad 14 500), wydawnictwa multimedialne. Korzysta z nich blisko 23 000 zarejestrowanych czytelników. Biblioteka i wszystkie procesy biblioteczne są w pełni skomputeryzowane. Czytelnicy mogą zamawiać i rezerwować książki przez internet.

Obecny budynek jest siedzibą biblioteki od 12 września 1973 roku, kiedy to, po budowie trwającej 6 lat, nastąpiło oficjalne otwarcie. Wcześniej instytucja mieściła się między innymi w budynku muzeum, na Placu Wolności(wcześniej Plac Stalina), czy też na ulicy Dworcowej.

Po likwidacji województwa koszalińskiego w 1999 roku w miejsce Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej powstała Koszalińska Biblioteka Publiczna o statusie biblioteki miejskiej. Ostatnie lata były okresem unowocześniania biblioteki, komputeryzacji procesów bibliotecznych, prac remontowych i modernizacyjnych zarówno w gmachu głównym jak i w filiach na terenie miasta.

Patronem biblioteki miejskiej jest Joachim Lelewel wybitnym uczony, historyk, polityk i ideolog demokracji polskiej.

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego