Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Środa, 14.04.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Wystawa indywidualna Tomasza Sętowskiego

10.10.2020

Wystawę można oglądać  w Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Bałtycka Galeria Sztuki w dniach 2-31.10.2020r.

Tomasz Sętowski (ur. 1961 w Częstochowie) malarz, kojarzony głównie z nurtem surrealizmu i realizmu magicznego. Studiował na kierunku artystycznym w częstochowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Od 1991 roku jest członkiem ZPAP.     

Twierdzi, że jest malarskim samoukiem, któremu edukacja programowa dała tylko podstawy techniczne, a do własnego, niezmiernie charakterystycznego stylu doszedł jednak na drodze własnych poszukiwań. Jego prace zaprezentowano na wielu wystawach indywidualnych, a także zbiorowych, jak choćby ciesząca się wielkim zainteresowaniem widzów ekspozycja objazdowa „Surrealiści polscy”.

Artysta tworzy głównie prace malarskie w technice olejnej, akrylowej i gwaszu. Oprócz tego wykonuje grafiki artystyczne w tradycyjnych technikach – akwaforty i miękkiego werniksu. Tomasz Sętowski – malarstwo fantastyczne Malarz należy do nurtu tak zwanego realizmu magicznego, który swoje korzenie ma w surrealizmie ubiegłego wieku. W twórczości Sętowskiego jest on jednak mocno przetworzony i buduje rozwiązanie indywidualne, o mocno zarysowanych cechach stylistycznych. W centrum kompozycji zazwyczaj znajduje się postać, najczęściej kobieca.

Artysta poddaje ją jednak wielu modyfikacjom i metamorfozom. Wpisuje w nią elementy krajobrazów lub wręcz całe wielopoziomowe miasta, które rozrastają się, tworząc niesamowite, iluzjonistyczne konstrukcje. Sętowski łączy rozmaite elementy znane z codziennego życia i przy ich pomocy tworzy baśniowe miasta, przywodzące na myśl niesamowite światy fantasy, pełne nadprzyrodzonych stworzeń sił i magii. Tomasz Sętowski - oferta obrazów Dzieła Tomasza Sętowskiego cieszą się wielką popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie. Szczególnie mocno przyciąga ich oryginalna forma i ciekawy styl.Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego