Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 08.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Pracownicy RCIT na szkoleniu w Barlinku

03.12.2018

Pracownicy  Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalin uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu z marketingu turystycznego. Organizatorem była Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, Fundacją Ruszaj w Drogę i Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku.

Praca w biurze Informacji Turystycznej to nie tylko bezpośredni kontakt z turystą, ale także przedstawianie oferty turystycznej danego miejsca za pośrednictwem materiałów drukowanych, publikacji internetowych, środków komunikacji elektronicznej itp. Z tego względu pracownicy biur it powinni znać zasady przygotowywania odpowiednich treści i ich publikowania. Zajęcia podzieliliśmy na 3 moduły: (1) redakcja i copywriting, (2) psychologia i marketing, (3) technologia i dystrybucja. Szkolenie w bardzo przystępny sposób poprowadzili Katarzyna i Maciej Marczewscy z Fundacji Ruszaj w Drogę.

Czwartą częścią szkolenia była podróż studyjna, której program opracowało Centrum  Informacji Turystycznej w Barlinku. Zobaczyliśmy więc nowe atrakcje Barlinka, odwiedziliśmy laboratoria Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, w Brzesku zajrzeliśmy do jedynego w Polsce kościoła ze sklepieniem stalaktytowym, a w Muzeum Waldenberczyków i Wsi Dziedzice – oprócz spotkania z historią – czekały na nas nietypowe warsztaty muzealne, np. samodzielne ubijanie masła czy wyrabianie makaronu.

Przez cały dzień obserwowaliśmy też realizację relacji InstaStories na profil „Ruszaj w Drogę”
https://www.instagram.com/stories/highlights/17973999658152285/Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego