Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Sobota, 27.02.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Piknik nad Odrą / Szczecin 2018

15.05.2018

W weekend 11-13 maja 2018., w Szczecinie odbyła się kolejna edycja „Pikniku nad Odrą“- impreza łącząca charakter targowy z atrakcjami i ofertami dla całej rodziny. Podczas pikniku była możliwość degustacji wielu regionalnych przysmaków. Cudowna, wakacyjna pogoda i wyjątkowa atmosfera, przyciągnęły tłumy zarówno mieszkańców Szczecina, jak i turystów.
Na nabrzeżu, przy Wałach Chrobrego w ciągu dwóch dni, w ramach Targów Turystycznych Market Tour, można było zapoznać się z atrakcjami regionów i miast Polski oraz zagranicy, m.in. Czech, Niemiec i Węgier. Swoje oferty turystyczne zaprezentowały również biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, sanatoria, gospodarstwa agroturystyczne, przewoźnicy.
Jedną z atrakcji Pikniku były Targi Żywności i Produktów Ekologicznych Organic. Odwiedzający  mieli okazję spróbować regionalnych (m.in. lubuskich i wielkopolskich) wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. W Alei Zachodniopomorskich Smaków znajdowały się lokalne przysmaki, m.in.: ciasta, pierniki, chleby i inne produkty piekarnicze oraz ekologiczne przetwory warzywno-owocowe.
Dla wielbicieli złotego trunku przygotowano również Minifestiwal Piwa, w ramach którego w specjalnej strefie małe browary regionalne serwowały swoje wyroby.
Kolejną z atrakcji był Festiwal Smaków Foodtrucków. Mobilne restauracje cieszyły się niemałą popularnością. W ich menu znajdowały się dania z różnych zakątków świata, m.in. amerykańskie burgery, azjatyckie pierożki, potrawy kuchni meksykańskiej i bliskowschodniej. Nie zabrakło również słodkości, m.in. owoców w czekoladzie czy hiszpańskich paluchów churros.
Podczas pierwszego dnia Pikniku odbyło się Wielkie Gotowanie. Tym razem w gigantycznym garze ugotowana została tradycyjna kartoflanka, około 5 tysięcy porcji dla wszystkich chętnych. Potrawa została przygotowana przez Brandenburgię - tegoroczny region partnerski.
Poza dobrym jedzeniem w programie Pikniku znalazło się mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, m.in.: place zabaw, wesołe miasteczko, liczne konkursy z nagrodami, jarmark oraz występy artystyczne, pokazy taneczne i koncerty.

Nowym pomysłem promującym atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego był konkurs z nagrodami. Uczestnicy zabawy zbierali pieczątki w wyznaczonych stoiskach zachodniopomorskich, odpowiadając przy tym na proste pytania dotyczące określonego miasta lub regionu, poznając tym samym miejsca warte zobaczenia. Wypełnione kupony składano na stoisku Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Podczas pikniku odbyło się się 6 losowań nagród.

Ofertę regionu koszalińskiego na Pikniku Nad Odrą prezentowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego wraz z Miastem Koszalin. Także w tym roku zachęcaliśmy Szczecinian do odwiedzenia "naszej" części województwa zachodniopomorskiego.
Wystawialiśmy się pod przewodnictwem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Prezentacja regionu przygotowana została przez Wydział Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Urzędu Miasta w Koszalinie oraz Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie.
Osoby zaglądające do naszego stoiska mogły otrzymać Plan Miasta Koszalina, Rowerowy Koszalin, Przewodnik Turystyczny Koszalina, Mapę Atrakcji Turystycznych, Mapę Szlaków Rowerowych Powiatu Koszalińskiego, Mapę Wędkarską Powiatu Koszalińskiego. Odwiedzający chętnie czerpali informacje na temat Parku Wodnego w Koszalinie, Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie/oddział Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a także Ogrodów Tematycznych Hortulus i Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.
Kolekcja pocztówek miejscowości Łazy wydana przez Stowarzyszenie Kocham Polski Bałtyk oraz widokówki z Sianowa cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających nasze stoisko. Zapraszaliśmy także na zbliżające się Dni Koszalina.Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego