Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Wtorek, 09.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

TOUR SALON 2018 w Poznaniu już za nami.

14.02.2018

Na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się w dniach od 9 do 11 lutego Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2018, na których spotkali się przedstawiciele rynku turystycznego oraz miłośnicy podróżowania. W tym samym czasie miały miejsce Targi RYBOMANIA, Targi Myślistwa KNIEJE, Targi Sprzętu Pływającego  i Sportów Wodnych BOATEX oraz Survival Force Expo -  tworząc blok Targów Pięciu Pasji. Ponad 600 wystawców /w tym ponad 211 z 16 krajów w ramach TOUR SALON/ uczestniczyło w prezentacjach targowych, pokazach specjalistycznego sprzętu, konferencjach branżowych, spotkaniach z blogerami i podróżnikami. W tegorocznych targach uczestniczyło aż 9.566 osób! Wszystkie targi 5 pasji – TOUR SALON, BOATEX, SURVIVAL FORCE, RYBOMANIA, KNIEJE zgromadziły 41 776 uczestników.


W ramach TOUR SALON-u odbyła się m.in. debata dotycząca ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych – w jakim stopniu zmieni funkcjonowanie tego rynku w Polsce; szkolenie dedykowane pracownikom administracji publicznej– jak odnosić korzyści współpracując z blogerami.  Polska Organizacja Turystyczna wręczyła nagrody w ramach konkursu "New Tech - New Travel", redakcja Wiadomości Turystycznych uhonorowała laureatów konkursu Róża Regionów na najlepszy folder, serię wydawniczą, projekt specjalny, aplikację mobilną gminy, miasta, regionu.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z podróżnikami:  Katarzyną Pakosińską, Adamem Wajrakiem, Jarosławem Kuźniarem i Jackiem Hugo-Baderem. 


W ramach stoiska Pomorza Zachodniego, którego koordynatorem była Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, prezentowało się Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego wspólnie z Gminą Miastem Koszalin. Pomorze Zachodnie na targach promowały także : Kołobrzeg, Świdwin, gmina Łobez oraz portal www.pomorzezachodnie360.pl, który przyciągał tłumy na stoisko zachodniopomorskie poprzez wirtualne wycieczki po regionie. Dla odwiedzających targi udostępniono bezpłatne foldery / informatory oraz mapy związane z Koszalinem i Powiatem Koszalińskim m.in. plan Miasta Koszalina, mapę turystyczną, wędkarską i rowerową Powiatu Koszalińskiego, informator turystyczny Koszalin. Prezentowano ulotki wybranych koszalińskich obiektów muzealnych oraz najbardziej rozpoznawalnej atrakcji regionu koszalińskiego – Ogrodów Hortulus i Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Działaniem wspomagającym targową prezentację     i zachęcającym do odwiedzenia Koszalina był sobotni konkurs przeprowadzony na naszym stoisku, którego sponsorem tj. fundatorem trzech voucherów był Park Wodny w Koszalinie /serdeczne podziękowania za przekazanie nagród/. Zwycięzcy otrzymali ponadto plażowe upominki od Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Dla wielu osób nasz region to jeszcze teren nieodkryty, dla innych to miłe i ciekawe wspomnienia. W ramach odkrywania tajników zawodu technik obsługi turystycznej do Poznania wybrały się dwie klasy o profilu turystycznym z Zespołu Szkół Nr 1 w Koszalinie, których przedstawiciele chętnie odwiedzili ekspozycję Pomorza Zachodniego.

Stoisko województwa zachodniopomorskiego zdobyło statuetkę „Złotego Akanta"    w konkursie „Acanthus Aureus". Jego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Nagradzane są w nim najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej stoiska. Nagrodę otrzymało także stoisko Śląska i Polskiej Organizacji Turystycznej.

TOUR SALON staje się inspiracją do wyjazdów i platformą wymiany doświadczeń. Lutowy termin jest dobrym czasem na planowanie wiosennego lub wakacyjnego wypoczynku. Różnorodność targowych wystawców podsuwa wiele ciekawych pomysłów i odkrywa nowe kierunki podróżowania.

Galeria: http://www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/5379/tour-salon-poznan-2018r

Podsumowanie targów http://www.tour-salon.pl/pl/news/tlumy_na_tour_salonie_2018-podsumowanie/ 

Filmowa relacja https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=iZg2fORns9IKomentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego