Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Czwartek, 04.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Forum Informacji Turystycznej - Walne Zebranie Członków i wybór nowych władz

01.12.2017

Zarząd Forum Informacji Turystycznej (FIT) podsumował swoją dwuletnią kadencję podczas posiedzenia, które odbyło się od 27 do 28 listopada w Mielnie. Dyskutowano również o obszarach problematycznych, widocznych w Polskim Systemie Informacji Turystycznej.Organizatorem była Polska Organizacja Turystyczna przy aktywnym udziale Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie.

Po zakończeniu obrad Zarządu rozpoczęło się doroczne Walne Posiedzenie Członków FIT, w którym udział wzięło 50 przedstawicieli punktów informacji turystycznej z całej Polski.

Pierwszy dzień poświęcono przede wszystkim dyskusjom nad PSIT. Magdalena Ragus, dyrektor Departamentu e-Informacji POT i jednocześnie Sekretarz Zarządu FIT, zaprezentowała wyniki badań mystery client, zrealizowanych przez POT w sezonie 2017. Gorąca dyskusja wywiązała się w temacie zmian w regulaminie certyfikacji. Propozycja Zarządu - wprowadzenia w 2018 roku certyfikacji w systemie punktowym - spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Podobnie akceptację uzyskały propozycje Zarządu w zakresie zmian w regulaminie FIT, wśród których kluczową jest kwestia przynależności do FIT tylko certyfikowanych punktów „it”.

Ten dzień obrad zwieńczyło podsumowanie dwuletniej kadencji Zarządu FIT przedstawione przez Marcina Pałacha, dyrektora Tarnowskiego Centrum Informacji i Przewodniczącego Zarządu oraz wybory Zarządu na kolejną kadencję.  Wśród wybranych znaleźli się: Magdalena Ragus (POT) – 27 głosów, Robert Wróbel (Mrągowo) – 26 głosów, Sylwia Mytnik (Koszalin) – 25 głosów, Marcin Pałach (Tarnów) – 25 głosów, Joanna Liberadzka-Duras (Zamość) – 23 głosy oraz Piotr Kończewski (Tczew) i Marcin Dąbrowski (Lublin) – po 21 głosów.

Drugiego dnia obrad Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Marek Migdal  przedstawił system „it” w woj. zachodniopomorskim, a Wojciech Ścibor, wicedyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT, informacje dotyczące projektów POT w kontekście możliwości zaangażowania się w nie punktów informacji turystycznej. Obrady Walnego zakończyły się szkoleniem dotyczącym wykorzystywania mediów społecznościowych w promocji turystyki.

W programie Walnego FIT nie mogło zabraknąć promocji atrakcji turystycznych regionu. Uczestnicy FIT mieli okazję zwiedzić Muzeum Piwowarstwa w Browarze Kowal w Koszalinie – nową atrakcję na mapie turystycznej miasta, jak również Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, które w tym roku otrzymały certyfikat na najlepszy produkt turystyczny. Jak co roku w programie była także wizyta w punkcie „it” – Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie.

Posiedzenie Zarządu i Walnego FIT wzbudziło zainteresowanie lokalnych mediów - podczas pierwszego dnia obrad obecne było Polskie  Radio Koszalin i  TV Max.

Źródło : www.pot.gov.plKomentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego