Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Sobota, 27.02.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Nowość Legendy Koszalińskie- kolorowanka

20.10.2017

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie rozszerzając listę wydawnictw promocyjnych wydało publikację pn. „Legendy Koszalińskie – magiczna podróż do przeszłości – kolorowanka”. Publikacja ma zachęcić do odkrywania historii i miejsc związanych z Koszalinem i regionem koszalińskim poprzez legendy, które wzbogacono rysunkami do kolorowania. Opowieści dotyczą rzeczywistych miejsc – Góry Chełmskiej, Jeziora Jamno, Świętej Góry Polanowskiej. Pomysł wydawnictwa to także 105 rocznica urodzin Gracjana Bojara - Fijałkowskiego, autora i odkrywcy słowiańskich dziejów Pomorza Zachodniego.  Dodatkowo kolorowanka zawiera wykaz wybranych atrakcji turystycznych z terenu Koszalina i gmin Powiatu Koszalińskiego. Publikacja tworzy dziecięcy przewodnik turystyczny, odkrywa historię i tożsamość naszej małej ojczyzny. Sześć legend, przenoszących nas w magiczną podróż do przeszłości, wybranych z bogatego zbioru opowieści, udostępnionych zostało przez córkę autora Panią Annę Bojar-Fijałkowską, której Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie składa serdeczne podziękowania.

Wydawnictwo przygotowane we współpracy z koszalińskim Zakładem Poligraficznym POLIMER dostępne jest bezpłatnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie przy ul. Dworcowej 11-15, Punkcie Informacji Turystycznej przy Centrum Kultury w Mielnie oraz Urzędzie Miejskim w Polanowie.

Link do legend: http://www.it-pomorze.pl/files/media/pliki/Kolorowanka%202017.pdfKomentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego