Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 08.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Zalecane objazdy w Koszalinie w drodze nad morze

11.07.2017

Wielu Wielkopolan planuje spędzić swój tegoroczny letni urlop nad Bałtykiem. Jednym z miejsc, do którego zmierzają, jest Kołobrzeg lub Mielno. Wybierając tę trasę najczęściej miastem tranzytowym jest Koszalin. Niestety, w tym roku przejazd przez miasto jest utrudniony w związku z kompleksowym remontem drogi nr 11. Praktycznie na całej długości przejazd jest utrudniony, dlatego proponowane są objazdy. Wjeżdżając do Koszalina od strony Poznania najlepiej na drugiej sygnalizacji świetlnej skręcić w lewo i kierować się na północ według znajdujących się na tej trasie oznaczeń. W przypadku drogi w odwrotnym kierunku, czyli z Kołobrzegu, Mielna lub innych okolicznych miejscowości nadmorskich, po wjeździe do Koszalina najlepsza trasa prowadzi poprzez skręt w prawo na drugim rondzie.

Istnieje oczywiście możliwość ominięcia Koszalina. Trasy te, biorąc pod uwagę przebyte kilometry, są nieco dłuższe. Z uwagi jednak na to, że jako drogi dojazdowe do miejscowości nadmorskich nie są tak popularne, podróż bywa często krótsza.
Osoby jadące od Poznania do Kołobrzegu mogą w Szczecinku wybrać drogę wojewódzką nr 172 na Połczyn Zdrój, a następnie drogą wojewódzką nr 163 dojechać do Kołobrzegu.
Natomiast trasa alternatywna dla podróżujących od Bydgoszczy do Koszalina i okolicznych miejscowości, prowadzi drogą krajową nr 25 do Białego Boru, a stamtąd drogą krajową nr 20 do Miastka i drogą wojewódzką nr 206 przez Polanów do Koszalina.

Policjanci z koszalińskiej drogówki będą obecni na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 11 z drogami wojewódzkimi nr 165 (skręt do Mielna) i 205 (skręt w Bobolicach w kierunku Polanowa). W przypadku wystąpienia konieczności, aby ułatwić przejazd będą kierowali ruchem ręcznie wszędzie tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba.
 

https://www.facebook.com/rzecznik.koszalin/photos/pcb.2010218779210850/2010218519210876/?type=3&theaterKomentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego