Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Sobota, 27.02.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Nasza wizyta na Pikniku Nad Odrą

17.05.2017

W dniach 13-14 maja 2017. w Szczecinie odbył się kolejny „Piknik nad Odrą“.
Impreza ta łączy w sobie charakter targowy z atrakcjami i ofertami dla całej rodziny, a ponadto daje możliwość degustacji rozmaitych przysmaków. Cudowna wakacyjna pogoda przyciągnęła tłumy mieszkańców Szczecina i turystów.

Ofertę regionu koszalińskiego na Pikniku Nad Odrą prezentowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego wraz z Miastem Koszalin. Po 5 latach nieobecności na pikniku ponownie chcieliśmy zaprosić mieszkańców Szczecina do odwiedzenia "naszej" części województwa zachodniopomorskiego.
Wystawialiśmy się pod szyldem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wraz z Gminą Międzyzdroje, Lokalną Organizacją Turystyczną Regionu Kołobrzeg, Lokalną Organizacją Turystyczną Czaplinek, Lokalną Organizacją Turystyczną Pojezierza Drawskiego w Złocieńcu.
Prezentacja regionu przygotowana została przez Wydział Rozwoju i Współpracy Terytorialnej UM w Koszalinie, Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie  oraz Ogrody Tematyczna Hortulus w Dobrzycy i Ogrody Hortulus Spectabilis.
Ogrody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających piknik. Słychać było wiele pochlebnych opinii na temat Ogrodów. Pracownicy stoiska szczególnie zapraszali na tegoroczny Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych, który odbędzie się w dniach 15-16 lipca br. Zapraszaliśmy także na imprezy w ramach Dni Koszalina i Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film.
Zainteresowane osoby mogły otrzymać Plan Miasta Koszalina, Przewodnik Turystyczny Koszalina, Mapę Atrakcji Turystycznych, Mapę Szlaków Rowerowych Powiatu Koszalińskiego, Mapę Wędkarską Powiatu Koszalińskiego. Odwiedzający chętnie czerpali informacje na temat Parku Wodnego w Koszalinie i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie/oddział Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie/. Kolekcja pocztówek miejscowości Łazy wydana przez Stowarzyszenie Kocham Polski Bałtyk cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających nasze stoisko.
Piękna wakacyjna pogoda, duże zainteresowanie odwiedzających, niezapomniany rejs statkiem „Joanna” sprawiły, iż tegoroczny „Piknik Nad Odrą” uważamy za bardzo udany.

Na nabrzeżu przy Wałach Chrobrego w ciągu dwóch dni w ramach Targów Turystycznych Market Tour można było zapoznać się z atrakcjami regionów i miast Polski oraz zagranicy, m.in. Czech, Niemiec i Węgier. Swoje oferty turystyczne zaprezentowały również biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, sanatoria, gospodarstwa agroturystyczne, przewoźnicy.
Jedną z atrakcji Pikniku były Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Odwiedzający  mieli okazję spróbować regionalnych (m.in. lubuskich i wielkopolskich) wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Z kolei w Alei Zachodniopomorskich Smaków znajdowały się lokalne przysmaki, m.in.: ciasta, pierniki, chleby i inne produkty piekarnicze oraz ekologiczne przetwory warzywno-owocowe.
Dla wielbicieli złotego trunku przygotowano również Minifestiwal Piwa, w ramach którego w specjalnej strefie małe browary regionalne serwowały swoje wyroby.
W minionej edycji Pikniku nad Odrą udział wzięło również ponad 20 food trucków. Mobilne restauracje przyjechały z całej Polski i przyciągnęły tłumy smakoszy. W ich menu znajdowały się dania z różnych zakątków świata, m.in. amerykańskie burgery, azjatyckie pierożki, potrawy kuchni meksykańskiej i bliskowschodniej. Nie zabrakło również słodkości, m.in. owoców w czekoladzie czy hiszpańskich paluchów churros.
Tradycyjnie podczas pierwszego dnia Pikniku odbyło się Wielkie Gotowanie. Tym razem w gigantycznym garze ugotowana została „Uckermärker Käsesuppe“, czyli tradycyjna zupa serowa przygotowana przez Region Brandenburgii. Do odwiedzających  Wały Chrobrego trafi około 10 tys. porcji zupy.
Poza dobrym jedzeniem w programie Pikniku znalazło się mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, m.in.: place zabaw, wesołe miasteczko, liczne konkursy z nagrodami, jarmark oraz występy artystyczne, pokazy taneczne i koncerty.

Galeria http://www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/5202/piknik-nad-odra-2017Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego