Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Wtorek, 09.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

XXIII TARGI REGIONY TURYSTYCZNE NA STYKU KULTUR 2017 w Łodzi za nami.

22.03.2017

23 edycja Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR odbyła się w dniach 17 – 19 marca 2017 r. Hala Expo – Łódź wypełniła się miłośnikami podróży poszukującymi ofert i inspiracji do planowania dłuższych i krótszych wyjazdów. Oferty zaprezentowało ponad 120 wystawców z Polski i ze świata.
 
Ponad 8 tysięcy zwiedzających odwiedziło stoiska organizacji i instytucji turystycznych oraz samorządowych, biur podróży, muzeów, hoteli i producentów regionalnej żywności. Publiczność mogła skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych zarówno przez organizatorów, jak i wystawców. Zwyczajowo – nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak: vouchery, zaproszenia i bilety wstępu do najciekawszych turystycznych miejsc naszego kraju.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Daj się urzec…”, co z pewnością udało się wystawcom prezentującym swoje oferty. Bogatą ofertę aktywnego wypoczynku zaprezentowało Mazowsze, które w tym roku pełnio funkcję Regionu Partnerskiego. Można było zrobić sobie zakręcone filmiki w gifbudce, wykonać papierowy model Łodzi, czy skorzystać z warsztatów ciesielstwa okrętowego, a to wszystko przy akompaniamencie Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Stoisko Miasta Partnerskiego – Piotrkowa Trybunalskiego w kształcie mini – starówki stanowiło bardzo barwny i klimatyczny akcent targów. Występy piotrkowskich zespołów, takich jak Fakiry, Grzmiąca Półlitrówa czy Piotrkowska Orkiestra Kameralna umilały gościom czas spędzony na targach w poszukiwaniu ofert wypoczynku weekendowego i wakacyjnego. Oprócz programu artystyczno – edukacyjnego dla odwiedzających przygotowanych było mnóstwo aktywności. Na najmłodszych i ich rodziców czekały wielkanocne warsztaty plastyczne, rękodzielnicze czy taneczne.

 
Mieszkańcy Łodzi oraz zwiedzający hale targowe mogli zapoznać się także z ofertą Pomorza Zachodniego, które reprezentowane było przez Miasto Koszalin i Stowarzyszenie Gmin   i Powiatów Pomorza Środkowego, Miasto Barlinek, Lokalną Organizację Turystyczną    w Złocieńcu oraz Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną. Na stoisku Pomorza Zachodniego dostępnych było wiele ciekawych tematycznych wydawnictw promocyjnych, map i przewodników, które prezentowały wybrane produkty turystyczne naszego województwa, poszczególne miasta i regiony, bazę noclegową oraz szlaki turystyczne.  Dużo uśmiechu na twarzach odwiedzających stoisko ZROT wywoływały dwie urocze niewiasty z Barlinka: Królowa Puszczy Barlineckiej oraz Boginka Morianna, które chętnie pozowały do zdjęć i promowały Pojezierze Barlinecko - Myśliborskie.

Prezentacja regionu koszalińskiego, po raz kolejny przygotowana została przez Wydział Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Urzędu Miejskiego w Koszalinie oraz Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie.  Zainteresowane osoby mogły otrzymać Plan Miasta Koszalina, Mapę Atrakcji Turystycznych Powiatu Koszalińskiego, Katalog Bazy Noclegowej Koszalina i Powiatu Koszalińskiego oraz Mapę Szlaków Rowerowych i Mapę Wędkarską Powiatu Koszalińskiego. Bardzo dużo uśmiechu i zachwytu wśród odwiedzających nasze stoisko wywołały pocztówki z Łaz, które przedstawiały  piękne nadmorskie krajobrazy. Kolekcja pocztówek wydana została przez Stowarzyszenie Kocham Polski Bałtyk. Zwiedzający chętnie dzielili się wspomnieniami z pobytu wypoczynkowego w Gminie Mielno, deklarując jednocześnie kolejne wizyty. Pytanie ze strony zainteresowanych dotyczy głównie map   i obiektów noclegowych z cennikami, w szczególności obiektów przygotowanych na wypoczynek rodzinny /pakiety dla dzieci/. Dużym zainteresowaniem, i to od kilku lat na różnych imprezach targowych, cieszą się Ogrody Hortulus, które znane są w wielu częściach Polski. Na targach w Łodzi pracownicy RCIT zapraszali na tegoroczny Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych, który odbędzie się w dniach 15-16 lipca br. 
Biorąc pod uwagę prezentacje innych regionów i samorządów oraz preferencje zwiedzających targi, należy przygotowując się do kolejnych edycji targów, czy to w Łodzi czy w Poznaniu, uatrakcyjnić sposób prezentacji regionu zachodniopomorskiego, w tym także koszalińskiego. Uwagę odbiorcy przykuwają występy zespołów, kulinaria, zabawy interaktywne, gry planszowe lub warsztaty artystyczne. 

Galeria: www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/5164/xxiii-targi-regiony-turystyczne-na-styku-kultur-2017-w-lodzi-za-namiKomentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego