Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Sobota, 27.02.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

TOUR SALON 2017

22.02.2017

W dniach 17-19 lutego 2017r. w Poznaniu odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON – największa i najważniejsza w Polsce prezentacja krajowych i zagranicznych wystawców promujących produkty i oferty turystyczne. Targi TOUR SALON odwiedziło ok. 8000 osób tj. 16% więcej niż podczas edycji ubiegłorocznej. Na targach zaprezentowało się 261 wystawców z 22 krajów. 
Na wspólnym stoisku województwa zachodniopomorskiego promowali się Szczecin Floating Garden i Finał The Tall Ships Races 2017, miasta Kołobrzeg, Koszalin, Stargard, Świnoujście i Świdwin, ziemia łobeska reprezentowana przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Łobeskiego, pojezierze drawskie, którego ofertę przedstawiały Lokalna Organizacja Turystyczna Czaplinek oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Drawskiego w Złocieńcu, gminy powiatu koszalińskiego reprezentowane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego.

Po raz kolejny Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna otrzymała nagrodę ACANTHUS AUREUS w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich na stoisko które najlepiej realizuje w wymiarze estetycznym i architektonicznym strategię marketingową firmy. Za koncepcję i wykonanie stoiska odpowiadała Żegluga Szczecińska.

Podczas tegorocznych targów w Poznaniu Miasto Koszalin i Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego prezentowało Koszalin i region koszaliński poprzez materiały promocyjno – informacyjne oraz konkurs, którego sponsorem był koszaliński Park Wodny. Największym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjnie Mapa Szlaków Rowerowych Powiatu Koszalińskiego oraz Mapa Wędkarska Powiatu Koszalińskiego wraz z planami batymetrycznymi /edycja 2017/. Wśród odwiedzających targi było bardzo dużo pasjonatów wędkarstwa, a to dzięki połączeniu targów TOUR SALON z targami Wędkarstwa Rybomania, Myślistwa Knieje oraz Targami Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex. Na stoisku dostępny był także katalog bazy noclegowej naszego regionu, który w szczególności interesował przedstawicieli biur podróży, w tym organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Zainteresowane osoby mogły także otrzymać foldery z koszalińskich muzeów oraz koszalińskiego Obserwatorium Astronomicznego.

Konkurs przygotowany przez Park Wodny i Miasto Koszalin cieszył się dużym zainteresowaniem. Osoby biorące w nim udział musiały odpowiedzieć na 3 pytania odnośnie Parku Wodnego i atrakcji związanych z Koszalinem. Konkurs przeprowadzono w drugim dniu targów, nagrodami były gadżety promujące miasto oraz wejściówki do koszalińskiego Aquaparku.

Targi to nie tylko prezentacje i występy artystyczne, ale także możliwość spotkań z podróżnikami, spotkań biznesowych oraz skarbnica pomysłów na nowe formy promocji, nowe wydawnictwa. W trakcie targów przedstawiciele RCIT uczestniczyli w spotkaniach z blogerami turystycznymi, specjalistami od marketingu miejsc oraz reprezentantami firm reklamowych i wydawniczych. Efekty i pozyskana wiedza z pewnością zaowocują nowymi pomysłami na promocję Koszalina i Regionu Koszalińskiego.

Warto też dodać, że w trakcie targów Tour Salon odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Polskiej Organizacji Turystycznej, podczas której wyróżnienie dla „Najlepszego produktu turystycznego 2016r.” otrzymał Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego