Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Sobota, 27.02.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Aplikacja „Turystyczny Koszalin”

10.07.2016

Tuż przed sezonem letnim m. Koszalin  przygotowało przewodnik turystyczny w postaci aplikacji mobilnej pt.: „Turystyczny Koszalin”. Aplikacja ta dedykowana jest zarówno turystom jak i mieszkańcom Koszalina.

„Turystyczny Koszalin“ to niezwykła aplikacja, jest rodzajem wygodnego przewodnika turystycznego. Znajdziemy dzięki niej informacje dotyczące Koszalina,  w tym Staromiejskiej Trasy Turystycznej, Góry Chełmskiej, zarysu dziejów, szlaków turystycznych czy oferty kulturalnej. Łatwe, intuicyjne menu pomoże nam w szybkim dotarciu do interesujących nas treści. Aplikacja może funkcjonować samodzielnie ale pełnię swych możliwości ujawnia dopiero wraz z właściwym informatorem. Aplikacja ma bowiem zdolność "ożywiania" tradycyjnego, drukowanego informatora, sprawia, że zaczynają się z nim dziać... rzeczy magiczne.

Wszystko za sprawą systemu skanowania oznaczonych w informatorze zdjęć. Wystarczy przybliżyć nasz telefon do zdjęcia zamieszczonego na jednej ze stron, by... zamieniło się ono w film dotyczący danego miejsca lub otworzyła się galeria dodatkowych fotografii.

Warto wiedzieć, że aplikacja po ściągnięciu na telefon działa w trybie offline i możemy z wszystkich jej funkcji korzystać bez dostępu do internetu. Każda z atrakcji dostępnych na Staromiejskiej Trasie Turystycznej posiada opis i galerię zdjęć.

Bardzo przydatna jest funkcja precyzyjnej lokalizacji danego miejsca na mapie. Dzięki temu możemy błyskawicznie wyznaczyć trasę dojazdu. Smartphone montujemy choćby na kierownicy roweru i... w drogę. Nie zgubimy się na pewno.

A gdy już dotrzemy do... np. Domku Kata, czeka nas kolejna atrakcja. Dzięki aplikacji możemy zrobić zdjęcie z... koszalińskim katem, dawnym gospodarzem tego budynku. Nie trzeba dodawać, że jednym kliknięciem podzielimy się tą fotografią ze znajomymi na dowolnym portalu społecznościowym.

Aplikacja Turystyczny Koszalin to nowy sposób poznawania świata. Uruchom wyobraźnię, wyzwól ją, włącz do turystyki świetną zabawę łączącą świat rzeczywisty z wirtualnym. Dzięki temu poznasz, zrozumiesz i zapamiętasz więcej.

Zdobytą wiedzę sprawdzisz rozwiązując dostępny w aplikacji quiz. Odpowiedz na kilka szybkich pytań, a w zależności od zdobytej punktacji otrzymasz odznakę: koszalińskiego mistrza, eksperta lub... arcylenia!

Aplikacja Turystyczny Koszalin dostępna jest bezpłatnie w Sklep Play oraz na stronie www.koszalin.pl w zakładce aplikacja mobilna.

Aplikacja „Turystyczny Koszalin” została wykonana przez firmę Polskie Wydawnictwa Reklamowe z siedzibą w Toruniu, która na polu wykonywania aplikacji ma już spore sukcesy. W roku 2014 otrzymała „Różę Regionów” oraz I miejsce w kategorii: projekt specjalny, podczas Międzynarodowych Tarów Turystycznych „Tour Salon 2014” odbywających się w Poznaniu, za przewodnik turystyczny (skompilowany z aplikacją) „Chełmińsko – Dobrzyński Szlak Turystyczny).

W następnym roku planowane jest zrealizowanie niemieckiej wersji językowej oraz rozszerzenie aplikacji o kolejne nowe moduły.Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego