Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Wtorek, 09.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Udany debiut na XXII Międzynarodowych Targach – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

08.03.2016

W dniach 26-28 lutego w Hali Expo-Łódź spotkali się miłośnicy podróży oraz poszukujący wakacyjnych ofert i inspiracji.

Podczas targów 132 wystawców z kraju i ze świata przedstawiło najciekawsze zakątki, konkretne propozycje wycieczek, jak również sprzęt turystyczny i rekreacyjny. Wszystkie regiony Polski miały silne reprezentacje w postaci miast, gmin i powiatów, konkretnych atrakcji turystycznych. Wachlarz propozycji na wakacyjny wyjazd uzupełniały oferty biur podróży.

Udany debiut zaliczyli wystawcy Pomorza Zachodniego. Odwiedzający wykazywali ogromne zainteresowanie prezentowanymi materiałami oraz proponowaną ofertą turystyczną. Mieszkańcy Łodzi i regionu łódzkiego, którzy tłumnie stawili się w Hali Expo, są częstymi gośćmi naszego wybrzeża, co potwierdzały interesujące i bardzo merytoryczne rozmowy z odwiedzającymi. Tegoroczne targi odwiedziło ponad 8 tysięcy zwiedzających.

Pomorze Zachodnie wraz z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną reprezentowali: miasto Koszalin, Świnoujście, Świnoujska Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Udział Stowarzyszenia poprzez pracowników Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej. Swoje stoisko miała także Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Drawskiego w Złocieńcu.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji to MORZE INSPIRACJI. Nad morze w sensie dosłownym zapraszał Region Partnerski targów, czyli Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna w Dorzeczu Wieprzy i Grabowej. Na stoisku DARLOT – u można było posmakować lokalnych smakołyków, poczuć zimą piasek pod stopami, odpocząć na leżaku, czy zrobić sobie zdjęcie na tle repliki jedynej w Polsce kwadratowej latarni morskiej. Miłośnicy nadmorskich klimatów mogli posłuchać szant w wykonaniu zespołu „Niezbędny Balast”.  Prezentację DARLOT-u uzupełniał Park Edukacji i Rozrywki „Leonardia” z Krup k. Darłowa. 

Wśród materiałów promocyjnych miasta Koszalin oraz Stowarzyszenia największym zainteresowaniem cieszyły się: mapa szlaków rowerowych Powiatu Koszalińskiego, Rowerowy Koszalin (zawierający komplet  4 map Koszalina i okolic) oraz Katalog bazy noclegowej Koszalina i Powiatu Koszalińskiego. Uzupełnieniem były mapy: wędkarska oraz atrakcji turystycznych naszego powiatu. Wśród prezentowanych materiałów znalazły się także foldery Parku Wodnego w Koszalinie, Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy oraz foldery kilku obiektów noclegowych z gminy Mielno. Urząd Miejski dysponował ponadto materiałami okolicznościowymi koszalińskich instytucji kultury. Dystrybucja wymienionych wydawnictw, z jednej strony ugruntowuje wiedzę i przywołuje wspomnienia związane z regionem koszalińskim, z drugiej jest podpowiedzią i zaproszeniem do odwiedzenia koszalińskiej części Pomorza Zachodniego.

Publiczność miała okazję skorzystać z ogromnego wachlarza atrakcji, poświęcając uwagę indywidualnym konsultacjom podróżniczym, występom artystycznym i degustacjom kulinarnym. Nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak: vouchery, zaproszenia i bilety wstępu do najciekawszych miejsc turystycznych naszego kraju.

Nowością podczas targów była aplikacja mobilna usprawniająca komunikację na linii wystawca – odwiedzający. Dzięki współpracy z firmą Adfairs goście targów mogli pobrać darmową aplikację dostępną na platformę IOS i Android. Rozwiązanie mobilne Na Styku Kultur pełni funkcję interaktywnego pamiętnika przechowującego zdjęcia i notatki z eventu, aby odwiedzający również po zakończonych targach mógł powrócić do interesujących go informacji.

Pojawienie się reprezentacji Pomorza Zachodniego na targach łódzkich zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez odwiedzających, co gwarantuje udział Koszalina i Stowarzyszenia w przyszłorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 17-19 marca 2017r.


http://www.nastykukultur.pl/

Galeria zdjęć: http://www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/4982/xxii-miedzynarodowe-targi-regiony-turystyczne-na-styku-kulturKomentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego