Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 08.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

TOUR SALON podczas Targów Czterech Pasji w Poznaniu

18.02.2016

Po raz pierwszy targi TOUR SALON odbywały się równolegle z Targami Wędkarstwa RYBOMANIA, Myślistwa KNIEJE oraz Targami Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX tworząc wspólny blok Targów Czterech Pasji.

Pomorze Zachodnie prezentowało bardzo bogata ofertę. Odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się wszelkich informacji, które pozwolą im  na przyjemne i różnorodne spędzenie wypoczynku. Region wraz z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną reprezentowali miasto Kołobrzeg, Koszalin, Świnoujście, Świdwin, a także Świnoujska Lokalna Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego oraz Park Edukacji i Rozrywki Leonardia z Krup k. Darłowa.

Po raz kolejny Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna otrzymała nagrodę ACANTHUS AUREUS w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich na stoisko sprzyjające realizacji strategii marketingowej.

Podczas lutowego Tour Salon Miasta Koszalin i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego zachęcało do odwiedzenia regionu koszalińskiego poprzez materiały promocyjno – informacyjne.  Największym zainteresowaniem cieszyła się mapa szlaków rowerowych Powiatu Koszalińskiego oraz Rowerowy Koszalin (zestaw 4 mapek). Dzięki połączeniu targów czterech pasji, również  mapa wędkarska Powiatu Koszalińskiego znalazła wielu zwolenników. Elementem przykuwającym wzrok zwiedzających było podświetlone zdjęcie wieży widokowej znajdującej się w Ogrodach Hortulus Spektabilis /element aranżacji stoiska targowego/. Na targach swój „debiut” miał zaktualizowany Katalog bazy noclegowej Koszalina i Powiatu Koszalińskiego, który stanowi istotny drogowskaz przy planowaniu wakacyjnych wyjazdów.

W tym roku na targach kontynuowany był TOUR SALON Blog Meeting, dzięki któremu bloegrzy podróżniczy nawiązali relacje biznesowe z wystawcami. Po raz pierwszy na TOUR SALONIE utworzono Strefę Biznesu, czyli miejsce kontraktacji i bezpośrednich spotkań B2B. Program targów podejmował aktualne trendy w branży od promocji turystyki rowerowej w kraju, po turystykę kulinarną, czy specjalistyczne warsztaty dla biur podróży i agentów nt. „Dlaczego twoje podróży gubi klientów”.


Strefa Pasji promowała polskie regiony oraz można było zapoznać się  z zagranicznymi wyjazdami zorganizowanymi. Również dla szerokiej publiczności program wydarzeń był różnorodny i atrakcyjny. Marcin Dobas prowadził bezpłatne warsztaty fotografii podróżniczej. Poza tym gościł na Scenie Kultury z najnowszą prezentacją, którą z ciekawością obejrzeli i wysłuchali uczestnicy targów. Dobas wystąpił również podczas Festiwalu Podróżniczego ŚLADAMI MARZEŃ w prelekcji "Podróżnicze tajniki fotografa National Geographic". Natomiast w sobotę  Marek Tomalik, gość National Geographic Traveler, opowiadał o ognistej Australii. Na podróżnika czekali jego miłośnicy, którzy mieli okazję do zdobycia autografu. W Strefie urwisa najmłodsi mogli skorzystać z różnych gier i zabaw. Dla dzieci prowadzona była edukacja w zakresie bezpieczeństwa na drodze i na wypadek pożaru.

Cały blok Targów Czterech Pasji odwiedziło blisko 35.000 zwiedzających, w tym ponad 8.000 osób zadeklarowało, że ich celem był TOUR SALON. Ofertę zaprezentowało 231 wystawców z 18 krajów.  Kolejna edycja odbędzie się w dniach 17-19 lutego 2017 roku. Jak zapowiadają organizatorzy tegoroczna formuła targów będzie kontynuowana, uwzględniając w kilku aspektach jej modyfikacje.


Galeria zdjęć TOUR SALON Poznań 2016: http://www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/4972/lutowy-tour-salon-2016Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego