Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Wtorek, 09.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Nagrody dla Pomorza Zachodniego i konkurs Parku Wodnego w Koszalinie podczas TOUR SALON 2015

20.10.2015

W dniach 15-17 października w Poznaniu odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które są największymi targami turystycznymi w Polsce oraz jednym z najważniejszych spotkań branży turystycznej w roku.

Targi co roku gromadzą wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność - zarówno profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych, szukających pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Targi są miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów handlowych wśród przedstawicieli branży. Poza ofertami krajowymi zwiedzający mogli poznać ofertę wystawców reprezentujących 20 krajów, m.in. Włoch, Francji, Gruzji, Niemiec, Ukrainy, Federacji Rosyjskiej i Albanii. Makroregionem partnerskim targów była Green Velo – sieć rowerowa, która biegnie przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna została oficjalnym partnerem targów.

Wiele atrakcji dla zwiedzających przygotowali  gospodarze poszczególnych stoisk. Green Velo zaprosiło na pokazy rowerowego mistrza Krystiana Herby. Magazyn „National Geografic Poland" zorganizował warsztaty fotograficzne, które prowadził Marcin Dobas. Podczas targów odbyły się  spotkania ze znanych podróżnikami m.in. Nelą „Małą Reporterkę", Martyną Wojciechowską oraz Anną i Krzysztofem Kobusami.

Dla Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz punktów i centrów informacji turystycznej działających w ramach projektu Contact Center i sieci infokiosków Polskiej Organizacji Turystycznej odbyło się spotkanie warsztatowe "Nowe technologie w promocji lokalnych atrakcji turystycznych". Dla organizatorów i fanów turystyki kulinarnej przygotowano spotkanie „Podróżuj globalnie – smakuj lokalnie", podczas którego dyskutowano na temat dopasowania menu do wymagań turystów z całego świata. Prezentowane były przykłady polskiej oferty turystyki kulinarnej.

Tradycyjnie na poznańskich targach obecni byli przedstawiciele Pomorza Zachodniego. Organizatorami prezentacji Pomorza Zachodniego była Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Województwo Zachodniopomorskie.  Na stoisku o powierzchni 100m2 ofertę regionu przedstawiali: Miasto Koszalin, Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Miejska Świdwin, Gmina Międzyzdroje, Gmina Myślibórz, Gmina Miasto Świnoujście wraz ze Świnoujską Organizacją Turystyczną, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. 

Stoisko Miasta Koszalin i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego obfitowało w materiały promocyjno – informacyjne związane z aktywem wypoczynkiem, zwiedzaniem miasta i regionu oraz bazą noclegową. Zainteresowanie budziły wszelkiego rodzaju mapy, w tym mapa szlaków rowerowych Powiatu Koszalińskiego, mapa wędkarska Powiatu Koszalińskiego oraz plan miasta Koszalin. Foldery hotelowe zapraszały na wypoczynek przede wszystkim do Mielna, które jest bardzo rozpoznawalne wśród mieszkańców Wielkopolski. Odwiedzający stoisko regionu koszalińskiego bardzo pochlebnie wypowiadali się  na temat działalności i rozwoju Ogrodów Hortulus i Hortulus Spectabilis. 

Jedną z wielu atrakcji dla zwiedzających targi przygotował Park Wodny Koszalin. Codzienne podczas targów TOUR SALON na stoisku Miasta Koszalin i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego każdy miał możliwość wygrania dwóch całodziennych wejściówek do Parku Wodnego, ważnych do sierpnia 2016 roku.  Wystarczyło odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące Parku Wodnego i Koszalina, a także mieć szczęście w losowaniu. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże.

Na targach TOUR SALON w Poznaniu poznaliśmy laureatów tegorocznego konkursu na najlepsze centrum informacji turystycznej w 2015 roku. Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie zajęło II miejsce w kategorii punktów trzygwiazdkowych. Województwo Zachodniopomorskie, podobnie jak w latach ubiegłych, może pochwalić się kilkoma nagrodami i wyróżnieniami :

1. Nagroda ACANTHUS AUREUS w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich na stoisko sprzyjające realizacji strategii marketingowej otrzymała  Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.
2. ZŁOTY MEDAL MTP otrzymała firma Kajtur Event z Chełma Gryfickiego.
3. CERTYFIKAT POT dla Najlepszego Produktu Turystycznego 2015 za Wakepark Szczecinek otrzymała Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna.
4. NAGRODA plebiscytu 7 nowych cudów Polski magazynu National Geographic Traveller Polska trafiła do Filharmonii Szczecińskiej.
5. I NAGRODA w konkursie POT na najlepsze centrum informacji turystycznej 2015 r. w kategorii dwóch gwiazdek dla Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.
6. RÓŻE REGIONÓW w konkursie dwutygodnika Wiadomości Turystyczne dla Gminy Rewal za „Przewodnik Gmina Rewal” oraz „Miniprzewodnik Gmina Rewal”.
7. NAGRODA w Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej organizowanym przez PTTK dla Michała Rembasa za książkę poświęconą detalom architektonicznym na szczecińskich budowlach pt. „Cuda na fasadach”.
8. WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej organizowanym przez PTTK dla Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Łobeskiego oraz Agencji Fotograficzno-Redakcyjnej dudowie.pl za serię wydawniczą „Zachodniopomorskie Questy Regionalne – powiat łobeski”.

Galeria zdjęć TOUR SALON Poznań 2015: www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/4924/tour-salon-poznan-2015

Kolejna edycja poznańskich targów już w lutym 2016 roku.

 Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego