Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 08.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Aplikacja mobilna - Droga Św. Jakuba

14.01.2015

Miło nam poinformować, że można już pobierać aplikację mobilną na systemy Android poświęconą zachodniopomorskiemu odcinkowi Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Szlak ten jest pierwszą drogą Jakubową w Polsce, która doczekała się poświęconej sobie aplikacji.

Aplikacja została opracowana przez Fundację promocji dziedzictwa i tożsamości Pomorza POMERANUS.  Prezentuje ona wszystkie odcinki szlaku znajdujące się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Aplikacja zawiera szczegółowe informacje na temat odwiedzanych miejscowości i znajdujących się w nich zabytków, dane teleadresowe miejsc, w których można zatrzymać się na nocleg oraz posiłek, jak również miejsc, w których podążający szlakiem otrzymają pieczątki do paszportu pielgrzyma.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie, w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej). Jej wersję na system Android można pobrać w sklepie Google Play. Wersja iOS oczekuje obecnie na publikację.

W przyszłości planowana jest rozbudowa aplikacji o kolejne odcinki szlaków Jakubowych na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym o drogę prowadzącą przez Szczecin w kierunku województwa lubuskiego.

Więcej informacji na temat Drogi Świętego Jakuba  na stronie http://www.camino.net.plKomentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego