Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Wtorek, 09.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Debiut na Targach Turystycznych w Chorzowie

11.06.2014

W dniach 6-8 czerwca br. w Chorzowie odbyły się Targi Turystyczne Atrakcje Regionów. Targi odbyły się na terenie Parku Śląskiego, największego parku miejskiego w Polsce, miejsca wypoczynku i rekreacji wielu tysięcy Ślązaków. Na targach pojawiło się około osiemdziesięciu wystawców z bardzo ciekawych zakątków Polski, a nawet Węgier. Zwiedzający targi mogli poznać   tradycje i specjały kulinarne polskich regionów, uczestniczyć w pokazach walk rycerskich, spróbować swych sił w tańcach dworskich oraz podziwiać prace twórców ludowych. Odwiedzający z dużym zainteresowaniem podziwiali pokaz tańca brzucha oraz sztuczek barmańskich, jak również aktywnie spędzili czas przy rytmach zumby. Gośćmi specjalnymi chorzowskich targów byli: Beata Pawlikowska i Marcin Kydryński, którzy barwnie opowiadali o swoich podróżach.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego swoją ofertę zaprezentowało na stoisku Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wraz z Koszalinem i Miastem Międzyzdroje. Z naszego województwa obecni byli także Gmina Mielno oraz Trzebiatowska Organizacja Turystyczna „Ujście Regi”.
Odwiedzający chętnie zapoznawali się z materiałami promocyjnymi Pomorza Zachodniego, zapytania dotyczyły najczęściej bazy noclegowej i atrakcyjności regionu.
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego wraz z Miastem Koszalin zachęcało mieszkańców Śląska do wizyty i poznania uroków regionu koszalińskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się materiały promocyjne takie jak: mapa atrakcji Powiatu Koszalińskiego, szlaki rowerowe, informator turystyczny wraz z bazą noclegową, plan Koszalina oraz informator o mieście.

Targi Atrakcje Regionów były relacjonowane w  TVP Katowice, Radiu Katowice oraz innych mediach regionalnych i interentowych. Informacja o udziale Zachodniopomorskiego na targach ukazała się na stronie internetowej Parku Śląskiego. Region Pomorza Zachodniego został bardzo serdecznie przyjęty przez mieszkańców Śląska, co zachęca do udziału w chorzowskich targach również w przyszłym roku.

Galeria: www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/4660/atrakcje-regionow-chorzow-2014Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego