Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Sobota, 27.02.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Promocja Koszalina i regionu koszalińskiego na targach turystycznych w Opolu

23.05.2014

W dniach 16-18 maja odbyły się w Opolu XIV Międzynarodowe Targi Turystyki „ W stronę słońca”. Swoje oferty turystyczne zaprezentowały min. Stowarzyszenie Beskidzka 5, Miasto Kielce, Uzdrowiska Kłodzkie, Ziemia Kłodzka,  Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz przedstawiciele Indonezji i Republiki Dominikańskiej.
Województwo Zachodniopomorskie reprezentowała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Miastem Koszalin, Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego oraz Uzdrowiskiem Świnoujście. Ofertę zachodniopomorskiego uzupełniała Gmina Mielno oraz Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna.
Do odwiedzenia gminy Mielno zapraszał mieleński Mors. Stowarzyszenie i Miasto Koszalin udostępniało wiele zróżnicowanych materiałów promocyjnych dotyczących miasta i regionu koszalińskiego. Pomimo deszczowej pogody, materiały rozchodziły się w błyskawicznym tempie. Największym zainteresowaniem cieszyło się nowe wydanie mapy Turystycznej Powiatu Koszalińskiego, trasy rowerowe oraz mapa Góry Chełmskiej, plan miasta Koszalina        i koszaliński informator turystyczny. Odwiedzający nasze stoisko dzielili się swoimi wspomnieniami i wrażeniami z wypoczynku w Sarbinowie, Kołobrzegu oraz pobytu w Ogrodach „Hortulus” w Dobrzycy.  

Na stoisku Stowarzyszenia i Koszalina codziennie o godz. 13:00 przeprowadzano loterię. Mimo niepogody wszystkie losy zostały rozdane. Odpowiadając na pytanie jakie jest hasło promocyjne Miasta Koszalina, losujący otrzymywał drobny upominek – gadżet z logo Koszalina.

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna otrzymała wyróżnienie za produkt turystyczny pod nazwą „ Zachodniopomorski Szlak Żeglarski”, Gmina Mielno wyróżnienie za aktywną prezentację oferty turystycznej.

 Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego