Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 27.01.2020

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Szeląg z Koszalina

06.05.2014

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu, pierwszą serię z niemającej precedensu, koszalińskiej kolekcji dukatów lokalnych, zatytułowanej: „Zabytki Koszalina”. Całość kolekcji wykonana jest ze stopu Golden Nordic.
Kolekcja ta stanowi szczególny hołd dla naszego patrona oraz ocalałych i jakże pięknych zabytków Koszalina. Jest ona jednym z niezwykłych sposobów zachowania pamięci o historii wyjątkowych miejsc oraz o przełomowych wydarzeniach w historii miasta i regionu, które miały znaczący wpływ na ich powstanie oraz rozwój.
Nasze lokalne dukaty Koszalina zostały wybite przez jedną z profesjonalnych mennic i tworzą w całości kolekcję: „ Zabytki Koszalina”. Obejmuje ona pięć monet o symbolicznym nominale 1 szeląg. Cała emisja, a więc wszystkie zawarte w niej numizmaty, wybite będą w wysokiej jakości menniczej. Posiadanie kompletu w Państwa kolekcji stanowić będzie prawdziwą i niepowtarzalną przyjemność, wynikającą nie tylko z ich wyjątkowego charakteru.
Specjalna emisja 2014, zawierająca wizualizację herbu z patronem Koszalina – św. Janem Chrzcicielem rozpoczyna całość kolekcji – czyli jej pierwszą serię. Ukazywać się ona będzie na przestrzeni 2014 i 2015 roku. Serię otwiera moneta o nominale – 1 SZELĄG.
W 2014 roku firma Kruart, właściciel marki Pomorski Produkt Markowy zdecydowała się na wybicie oficjalnej wersji kolekcjonerskiej monety przedstawiającej prawdziwy, historyczny herb Koszalina czyli wizerunek św. Jana Chrzciciela. Odnosimy się tym samym do nadchodzącego jubileusz 750-lecia lokacji Koszalina, którego uroczystości główne zaplanowane zostały na rok 2016. Już dziś pragniemy wprowadzać Państwa w to niezwykłe wydarzenie. Emisja ta ma niezwykle niską limitację – tylko 1 000 szt.
Kolekcja „Zabytki Koszalina", która otwiera moneta z wizerunkiem św. Jana Chrzciciela – 750 lat Koszalina, adresowana jest do wszystkich osób interesujących się nie tylko współczesnymi monetami obiegowymi ale również ostatnio popularną i stale, mocno wzrastającą kategorią kolekcjonerską lokalnych dukatów – numizmatów. To niebywała ciekawostka dla wszystkich miłośników tej formy aktywności kolekcjonerskiej, w szczególności pasjonatów Swej Małej Ojczyzny. Może stanowić również doskonały prezent dla Państwa partnerów biznesowych. Wszystko to dzięki wyjątkowej oprawie jej wykonania oraz wysokiej jakości samego produktu.

Dukat do nabycia w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej, ul. Dworcowa 11-15.Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego