Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Wtorek, 09.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Promocja Koszalina i regionu koszalińskiego w Opolu

22.05.2013

W dniach 17-19 maja odbyły się na opolskim Rynku XIII Międzynarodowe Targi Turystyki „W stronę słońca”. Wystawcami tegorocznej edycji targów były m.in. samorządy lokalne różnych regionów  w Polsce, uzdrowiska, organizacje turystyczne. Swoje oferty prezentowali także goście z Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier oraz odległej Dominikany. Województwo Zachodniopomorskie reprezentowała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz Miastem Koszalin, Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego, Gminą Kołobrzeg oraz Uzdrowiskiem Świnoujście. Ofertę zachodniopomorskiego uzupełniała Gmina Mielno oraz Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Piękna majowa pogoda sprzyjała organizowanym na rynku atrakcjom, które specjalnie na tę okazję przygotowali organizatorzy oraz wystawcy.  W dniu 17 maja gościem specjalnym targów była grupa „Samba Art”, która na scenie w przepięknych strojach prezentowała rytmy brazylijskiej samby. Sobota 18 maja należała do Beskidu Śląskiego tj. Beskidzkiej 5 – Szczyrku, Brennej, Wisły, Istebnej   i Ustronia. W programie były występy kapel góralskich oraz konkursy wiedzy o każdej gminie  i przyswajanie gwary góralskiej. Konkursy dla zwiedzających przygotowała Gmina Mielno oraz Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna. Relacja z targów ukazała się  w materiale TVP Opole oraz Radiu Opole.  Samorząd województwa opolskiego wraz z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną zapraszał do odwiedzenia Opolskiej Wioski Smaków i Tradycji, która była mocno oblegana przez targowych gości.  Do wspólnych gier i zabaw sportowych zapraszali animatorzy i instruktorzy z MOSiRu oraz FiteLifu – można było zagrać w unihokeja oraz potańczyć Zumbę.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego wraz z Miastem Koszalin zaprezentowało szeroką gamę materiałów promocyjnych związanych z miastem jak i regionem koszalińskim. Największym zainteresowaniem cieszyły się wszelkiego rodzaju mapy, w tym plan miasta, mapa Góry Chełmskiej oraz mapa szlaków rowerowych Powiatu koszalińskiego i mapa wędkarska. Popularnością cieszył się kalendarz imprez kulturalnych i sportowych w Koszalinie. 

Miasto Koszalin każdego dnia targów dla odwiedzających nasze stoisko przygotowało losowanie drobnych upominków  - 15 chętnych osób, na hasło promocyjne „Koszalin Pełnia Życia” uczestniczyło w losowaniu m.in. koszulek, kubków, smyczy, breloków z logo miasta oraz książki Dawno temu w Koszalinie autorstwa Piotra Polechońskiego. Możliwość otrzymania drobnych upominków sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku Miasta czy Regionu.  
  
Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu to wydarzenie, którego nie można ominąć. Sprawna organizacja, bardzo dobra lokalizacja, bezpłatny wstęp oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji zapewnianych przez organizatorów są gwarancją bardzo dużej liczby zwiedzających.

Galeria: www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/4464/-miedzynarodowe-targi-turystyki-w-strone-slonca-opole-2013Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego