Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 08.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Promocja Regionu Koszalińskiego na Targach w Poznaniu

30.10.2012

Tradycyjnie w październiku w Poznaniu na targach TOUR SALON spotyka się branża turystyczna reprezentowana przez narodowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, zagraniczne i polskie regiony, przewoźników, wydawnictwa i portale internetowe. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 24-27 października 2012r. Według danych Międzynarodowych Targów Poznańskich przez cztery dni hale targowe odwiedziło 21 tysięcy osób, z czego 40% stanowili profesjonalni zwiedzający. Na targach zaprezentowało się 669 wystawców z 44 krajów.

Dwa pierwsze dni targów obfitowały w spotkania przedstawicieli branży turystycznej.  Wzbogaceniem programu były warsztaty i prezentacje dotyczące wykorzystania  najnowszych narzędzi i programów pomagających w promocji, kontaktach i propagowaniu turystyki. W piątek i sobotę targi udostępnione były  dla zwiedzających.


Na tym ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć województwa zachodniopomorskiego, w tym reprezentantów regionu koszalińskiego. Jak wiadomo mieszkańcy Wielkopolski od lat stanowią ważną grupę wśród turystów odwiedzających nasz region. W tegorocznej ekspozycji na stoisku Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowanym przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną prezentowały się : Szczecin, Świnoujście, Stargard Szczeciński, Koszalin, Kołobrzeg, Świdwin, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Pomorski Krajobraz Rzeczny, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego oraz Centrum Słowian i Wikingów z Wolina.


Na stoisku Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego dostępne były materiały promocyjno-informacyjne Miasta Koszalina, Gminy Mielno, Powiatu Koszalińskiego jak i poszczególnych gmin - członków Stowarzyszenia. Od kilku lat bardzo dużą popularnością wśród osób odwiedzających targi cieszą się różnego rodzaju mapy. W tym roku po raz pierwszy na targach pojawiła się  mapa wędkarska powiatu koszalińskiego wydana przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego w ramach zadania „Tablice informacyjne - Wędkarski Powiat Koszaliński dofinansowanego z budżetu województwa zachodniopomorskiego oraz Katalog Turystyki Wodnej Powiatu Koszalińskiego także współfinansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.  Obie publikacje promowały produkty turystyczne charakterystyczne dla regionu koszalińskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych odwiedzający nasze stoisko poszukiwali map szlaków rowerowych, informacji o bazie noclegowej np. dla grup kolonijnych czy celem organizacji spotkań integracyjnych. Stowarzyszenie prowadząc działania związane z reaktywacją lotniska cywilnego w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina, na poznańskich targach zaprezentowało także ofertę inwestycyjną w/w lotniska.     


Stoisko Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego odwiedzały nie tylko osoby, które zainteresowane były naszym regionem, ale również turyści, którzy spędzili u nas wakacje. Bardzo pozytywnie wypowiadali się o naszym regionie, informując że w przyszłym roku również zawitają na koszalińskie wybrzeże. 


W programie targów w dniu 26 października znalazło się spotkanie z koszalińską dziennikarką, pisarką i podróżniczką Magdą Omilianowicz. Podczas spotkania Pani Magda opowiadała o ciekawych miejscach i ludziach, których poznała podczas 20 lat prac reporterskiej.

Stoisko regionu zachodniopomorskiego, już po raz kolejny, uhonorowane zostało statuetką Acanthus Aureus przyznawaną za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej.

Galeria zdjęć :http://www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/4356/tour-salon-2012Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego