Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 25.01.2021

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Trasa rowerowa - Bezpiecznie do Sianowa ( kolor czarny - 7,1 km)

Trasa: Skwierzynka- Kędzierzyn -  Sianów

Wytyczona ścieżka  pozwala bezpiecznie dotrzeć mieszkańcom  Koszalina (szczególnie z Osiedla Przylesie i Unii Europejskiej) do Sianowa i wyruszyć na szlaki zaczynające się w tej miejscowości.


Wędrówkę  rozpoczynamy przy krzyżu przydrożnym w Skwierzynce (dom nr 26 - przystanek PKS). Droga asfaltową (ok. 200 m) zjeżdżamy w dół aż do rozwidlenia dróg, na którym skręcamy w prawo, gdzie poruszamy się drogą gruntową (miejscami żużlową) – w lewo odchodzi szlak niebieski.


Po przejechaniu 1,100 metrów (1,3 km), po prawej mijamy pierwsze zabudowania w Kędzierzynie, po kolejnych 200 metrach - Ośrodek Jazdy Konnej.


Na 1,9 kilometrze skręcamy w lewo i tutaj poruszamy się równolegle ze szlakiem niebieskim. Po czterystu metrach ( UWAGA!!!) skręcamy w prawo w drogę z płyt betonowych zarośniętych trawą.


Gdy dojedziemy do rozwidlenia na 3,4 kilometrze, skręcamy w prawo, a szlak niebieski odbija w lewo. Po kilometrze dojezdzamy do drogi asfaltowej (4,3km), gdzie skręcamy w lewo i poruszamy się teraz asfaltem. Na 5,2 kilometrze zjeżdżamy w prawo z drogi asfaltowej pod most kolejowy  i jedziemy płytami betonowymi. Po 300 metrach dojeżdżamy do rozwidlenia dróg - my jedziemy dalej prosto. Poruszamy się cały czas pomiędzy polami. Na 6,8 km skręcamy na rozwidleniu w lewo, a po kolejnych 100 metrach wjeżdżamy w ulicę Polną w Sianowie.

Przejeżdżamy jeszcze 200 metrów i dojeżdżamy do drogi asfaltowej, gdzie wyjeżdżamy koło kina i przystanku PKS. Po przejechaniu zaledwie 50 metrów jesteśmy na placu z popiersiem papieża, gdzie kończy się ta trasa.Komentarze

Tomek
10 dopelniacz_May 2015, 21:52
Przejechałem się tam wczoraj. Nie polecam generalnie tej trasy. Odcinek Skwierzynka-Gorzebądź biegnie po mega rozgrzebanej drodze gruntowej z wielkimi dziurami i błotem. Stanowczo trasa nie rodzinna. Reszta po płytach betonowych- ujdzie w tłoku, ale wytrzęsie na maksa.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego