Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 25.01.2021

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Szlak spichlerzy (kolor zielony - 32 km)

Trasa: Mścice - Dobre- Cieszyn - Parnowo - Biesiekierz - Kotłowo - Jarzyce - Świeszyno - Cewlino - Manowo

Początek szlaku w Mścicach tuz za skrzyżowaniem drogi biegnącej do Starych Bielic (Stoisławia) z drogą na Kołobrzeg (25 m od skrzyżowania będzie usytuowany kierunkowskaz). Dalej szlak wiedzie drogą asfaltową przez Stoisław i Dobre. Za miejscowością Dobre szlak skręca w prawo w drogę do Dobrzycy ( na skrzyżowaniu kierunkowskaz drogowy na Dobrzycę). Po przejechaniu 200 m droga do Dobrzycy skręcamy w lewo na drogę utwardzoną płytami betonowymi.

Dalej prosto drogą betonową aż do miejscowości Cieszyn. Po przejechaniu 1,5 km droga z płyt betonowych z lewej strony do tej drogi dochodzi droga asfaltowa a za nią szlak czarny – dalej wspólny przebieg. Miejscowość Cieszyn – z lewej strony kościółek, my dojeżdżamy do prostopadłej drogi asfaltowej, skręcamy w prawo i dalej tą drogą.

Po przejechaniu 1 km docieramy do prostopadłego skrzyżowania dróg asfaltowych. Na tym skrzyżowaniu nasz szlak skręca w lewo w kierunku Parnowa, szlak czarny biegnie dalej na wprost. W Parnowie nasz szlak początkowo wchodzi na drogę powiatową, ją biegnie na wprost 100 m do skrzyżowania z drogą na Biesiekierz. Skręcamy w prawo na Biesiekierz. Do Biesiekierza kierujemy się drogą asfaltową.

W Biesiekierzu pierwsze zabudowania, po prawej stronie zakład produkujący prefabrykaty betonowe, tuż za nimi skrzyżowanie – skręcamy w lewo w kierunku urzędu gminy. 200 m dalej nasza droga rozwidla się – skręcamy w lewo w kierunku kościoła i dalej na wprost, aż do przecięcia z drogą krajową nr 6. Za drogą krajową szlak skręca w lewo na ścieżkę rowerową i dalej nią w kierunku Koszalina. Na końcu ścieżki rowerowej, tuż za ostatnimi zabudowaniami (po lewej stronie) Biesiekierza skręcamy w prawo w drogę asfaltową do Kotłowa. Dalej nią na wprost przez Kotłowo, aż do skrzyżowania w Laskach Koszalińskich.

Na skrzyżowaniu w Laskach skręcamy w drogę asfaltową w prawo, do Dunowa. Po drodze mijamy przejazd kolejowy i dalej na wprost drogą asfaltową do skrzyżowania. Skrzyżowanie z prostopadłą drogą z Konikowa do Dunowa. Skręcamy w lewo na Jarzyce. Po przejechaniu 1 km w miejscowości Jarzyce skręcamy w prawo, w drogę asfaltową do Świeszyna. Od skrzyżowania w Jarzycach wspólny przebieg szlaków.

W Świeszynie kierujemy się na wprost drogą krajową 50 m i dalej na wprost kierujemy się na drogę do Cewlina. 1 km od skrzyżowania z drogą wojewódzką czarny szlak odchodzi w prawo w stronę ogrodu dendrologicznego, my dalej na wprost w kierunku Cewlina.

W Cewlinie droga asfaltowa skręca w lewo (ostry zakręt), my jedziemy na wprost w drogę gruntową. Po lewej stronie rząd nowo wybudowanych domków. Dalej na wprost po przejechaniu 1 km tuz przed lasem skrzyżowanie dróg gruntowych (po prawej stronie ostatnie zabudowania Cewlina) – dalej na wprost do lasu. W lesie kierujemy się cały czas na wprost, główną drogą, po przejechaniu 1200m wyjeżdżamy na drogę asfaltową i skręcamy w lewo do Manowa. Drogą asfaltową wspólny przebieg dwóch szlaków aż do końca szlaku.

Koniec szlaku przy drodze Koszalin – Bobolice w centrum Manowa.Komentarze

Tomek
30 dopelniacz_May 2016, 10:15
Trasa słabo oznakowana na początku (jadąc od Mścic). Dopiero w okolicy Kotłowa oznakowanie jest w zadowalającym stanie.
mieczysław
30 dopelniacz_May 2013, 19:38
znam wiele ścieżek rowerowych bo mieszkam na tym terenie. Zastanawia mnie tylko, że takie opisy są dla osób znających teren. Zawsze szukam mapek terenu po których chciałbym jechać i w większości brak jest mapek o przebiegu ścieżek. Może brak mi wyobraźni przestrzennej, ale kiedy czytam ostatnie zdanie z powyższego opisu to zastanawiam się gdzie jest w Manowie centrum: policja. Urząd Gminy, czy restauracja?


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego