Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 25.01.2021

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Szlak Morenowej Przełęczy (kolor czerwony -14 km)

Trasa: Manowo – Wyszebórz-  Policko – Maszkowo – Kłos

Początek trasy Manowo, początek drogi na Wyszebórz. Dalej na wprost drogą asfaltową do Wyszeborza.

W Wyszeborzu pierwsze skrzyżowanie (obok krzyża) początek szlaku niebieskiego, kierujemy się w lewo, główną drogą asfaltową, dalej wspólny przebieg szlaków wraz z szlakiem zielonym. Koniec drogi asfaltowej, dalej na wprost drogą utwardzoną płytami betonowymi (w lewo droga gruntową odchodzi szlak zielony). Policko, koniec drogi z płyt, z lewej strony dochodzi czarny szlak rowerowy, dalej wspólny przebieg 300 m, następnie tuż za parkiem czarny szlak odchodzi w prawo, my kierujemy się 400 m na wprost główną drogą gruntową, następnie skręcamy w prawo i dalej na wprost 1,2 km do wsi Maszkowo.

Wyjazd na asfalt we wsi Maszkowo, skręcamy w prawo i dalej na wprost 300 m do drogi utwardzonej płytami odchodzącej w lewo. Skręt w lewo, zjazd z asfaltu.

Dalej drogą utwardzoną płytami na wprost, po drodze na drogę wychodzi szlak czarny od prawej strony (koło zakładu przetwórstwa ryb) 80 m dalej kończą się płyty, dalej szlak wiedzie razem ze szlakiem czarnym drogą utwardzoną szlaką. Po 600 m droga wchodzi w las, rozwidlenie dróg, skręcamy w prawo, tak jak szlak czarny.

Dalej na wprost, mijamy po prawej stronie I cześć szkółki leśnej. Kierując się na wprost docieramy do drugiej części szkółki leśnej, tuż przed nią czarny szlak skręca w prawo, my dalej kierujemy się na wprost (w lewo odchodzi wyremontowana droga). Po przejechaniu 2,1 km główna drogą utwardzoną szlaką docieramy do prostopadłego skrzyżowania. Tam skręcamy w prawo i dalej na wprost 350 m do skraju lasu. Od skrzyżowania do skraju lasu wspólny przebieg dwóch szlaków.

Na skraju lasu, czarny szlak skręca w prawo do Sianowa, ma na wprost do Kłosu, tam na skrzyżowaniu z drogą na Koszalin koniec szlaku.Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego