Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Wtorek, 09.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

XII Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca" w Opolu

22.05.2012

W dniach 18 – 20 maja br.  odbyły się na opolskim Rynku XII Międzynarodowe Targi Turystyki „W stronę słońca”. Wystawcami tegorocznej edycji targów były m.in. samorządy lokalne różnych regionów w Polsce, uzdrowiska, organizacje turystyczne, a także Lokalne Grupy Rybackie. Swoje oferty prezentowali goście z zagranicy m.in. z Czech, Ukrainy, Rumuni oraz odległej Dominikany.  Województwo Zachodniopomorskie reprezentowała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego, Miastem Koszalin, Gminą Mielno oraz Uzdrowiskiem Świnoujście i Uzdrowiskiem Kołobrzeg.


Piękna majowa pogoda sprzyjała organizowanym na rynku atrakcjom, które specjalnie na tę okazję przygotowali organizatorzy oraz wystawcy.  W dniu 19 maja gościem specjalnym targów był znany m.in. z programu „Europa da się lubić” Conrado Moreno, który prowadził sobotnią plenerową imprezę. Trzy dni targowe wypełnione były licznymi konkursami o województwie opolskim oraz z wiedzy o rybactwie, a także występami tanecznymi i muzycznymi. Prezentacje wystawców uzupełniała wioska rybacka, do której zapraszała Opolska Grupa Rybacka, Opolska wioska smaków i tradycji oraz strefa EURO 2012. Do Opola zawitał także specjalny promocyjny autokar Polskiej Organizacji Turystycznej, który w czasie trwania targów zachęcał do odwiedzenia atrakcji turystycznych Opolszczyzny i innych regionów Polski. W niedzielny słoneczny dzień wszystkich chętnych zaproszono na degustację „największej zupy rybnej” ugotowanej na opolskim Rynku przez Pana Grzegorza Rusaka.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego wraz z Miastem Koszalin zaprezentowało szeroka gamę materiałów promocyjnych związanych z miastem jak i regionem koszalińskim. Największym zainteresowaniem cieszyły się wszelkiego rodzaju mapy, w tym plan miasta, mapa Góry Chełmskiej oraz mapa szlaków rowerowych Powiatu koszalińskiego. Odwiedzający stoisko zachodniopomorskiego pytali o materiały i ulotki bazy noclegowej, w tym bazy uzdrowiskowej naszego województwa. Popularnością cieszyły się kalendarze imprez w Koszalinie i w Szczecinie. Pojawiło się parę osób, które z sentymentem wspominało Koszalin jako miasto rodzinne, w którym się wychowali. Rozmowy na temat obecnego Koszalina stanowiły dla nich bardzo miłe, pozytywne zaskoczenie.  Deklarowali przyjazd w rodzinne miejsca. Relacja z pierwszego dnia targów wraz z informacją o Koszalinie i regionie zachodniopomorskim ukazała się w materiale TVP Opole.

Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu to wydarzenie, którego nie można ominąć. Sprawna organizacja, bardzo dobra lokalizacja, bezpłatny wstęp oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji zapewnianych przez Organizatorów są gwarancją bardzo dużej liczby odwiedzających. Sukces tegorocznej imprezy, którą odwiedziło ok. 20 000 osób jest zachętą do złożenia deklaracji o udziale regionu koszalińskiego w kolejnej edycji targów.Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego