Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Poniedziałek, 08.03.2021

Najbliższe imprezy

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Region koszaliński we Wrocławiu

07.02.2012

W dniach 3-5 lutego bieżącego roku odbyła się czwarta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław 2012. Motto przewodnie "Podróże zaczynają się od marzeń". W ciągu trzech dni uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą turystyczną 254 wystawców z Polski i zagranicy. Blisko 10 tys. wrocławian odwiedziło Halę Stulecia, by poznać najnowsze oferty turystyczne i uczestniczyć w takich wydarzeniach specjalnych jak: Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny oraz branżowe seminaria i konferencje. Dla najmłodszych przygotowano Strefę Małego Podróżnika. Partnerem tegorocznych targów było województwo Lubelskie. Wśród wystawców znalazły się regiony z całej Polski, gminy, uzdrowiska, stowarzyszenia, przedstawiciele branży hotelowej, organizatorzy atrakcji turystycznych, biura podróży, touroperatorzy, promotorzy aktywnego wypoczynku. Obecni  byli przedstawiciele z zagranicy, min.: z Niemiec, Czech, Słowacji, Włoch, Indonezji i innych.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego wraz z miastem Koszalin prezentowało się w ramach stoiska województwa zachodniopomorskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną. Odwiedzający mogli zapoznać się z materiałami informacyjnymi dotyczącymi atrakcji turystycznych oraz form aktywnego wypoczynku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się mapa szlaków rowerowych powiatu koszalińskiego oraz folder Staromiejskiej Trasy Turystycznej w Koszalinie. Mieszkańcy Wrocławia chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami z pobytów na koszalińskim wybrzeżu oraz wspominali swoje rodzinne miasto. Podczas targów prezentowano także folder Szlaku konnego Pomorza Środkowego oraz ulotkę o laureatach ubiegłorocznej edycji konkursu na produkt turystyczny Pomorza Środkowego. Ciekawym miejscem dla planujących wypoczynek w naszym regionie okazały się Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy. Zainteresowani mogli także otrzymać kalendarz imprez na rok 2012 przygotowany przez Urząd Miejski w Koszalinie.

Zdjęcia http://www.it-pomorze.pl/strona/wyswietl/4219/targi-turystyczne-we-wroclawiu-2012Komentarze

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego