Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego

Regionalne Centrum Informacji TurystycznejRegionalne Centrum Informacji Turystycznej

Dzisiaj jest Środa, 27.05.2020

Kalendarium wydarzeń

Sonda

Czy uważasz, że nasz region jest atrakcyjny dla turystów?


zobacz wyniki sondy

Dla dzieci

Wełniane ZOO w Cieszynie

76-039 Cieszyn

Galeria zdjęć

Informacje podstawowe

Cieszyn to maleńka miejscowość położona niedaleko Koszalina. Można zobaczyć w niej zabytkowy dworek z parkiem z drugiej połowy XIX wieku, a także ruiny XIV-wiecznego kościoła gotyckiego. Ale największą atrakcją z całą pewnością jest tu niezwykłe Wełniane ZOO stworzone przez panią Ludmiłę Majkowską. W ogrodzie przy jej domu można zobaczyć modele różnych zwierząt wykonane przez nią własnoręcznie z wełny. Są kolorowe i sprawiają wrażenie bajkowych.

Pierwszymi mieszkańcami stały się dwa łabędzie wykonane z białej wełny. Podobno pani Ludmiła wpadła na pomysł stworzenia ich któregoś dnia podczas karmienia ptaków za wsią (na położonym w Cieszynie Jeziorze Parnickim znajduje się rezerwat łabędzia niemego). Potem powstał jeleń z brązowej wełny, a po nim kolejne zwierzęta. Obecnie jest ich tu już ponad 30, a wśród nich bociany, tygrys, flamingi, kangur, koala, panda, wielbłąd, struś i wiele innych. Jest tu także słoń, który powstawał aż 3 dni i mierząca 3 metry wysokości żyrafa. Dzieciom do gustu przypada także kolorowy krokodyl z przerażającymi zębami. A kolekcja ma się jeszcze powiększyć. Anatomię zwierząt poznała podobno doskonale pracując przez wiele lat w miejscowym PGRze. Czasem posiłkuje się też książkami lub filmami. Wszystkie dzieci i ich rodzice są tu mile widziani, a pani Ludmiła chętnie opowiada o swoich dziełach sztuki. Co ciekawe, przy ich wyrobie czasem wykorzystywane są… surówce wtórne, takie jak gąbka ze starej wersalki czy styropian. W ten sposób promuje się więc postawę ekologiczną.

Czynne:
Codziennie, przez cały rok, od świtu do zmierzchu.

Ceny:
Wstęp do Zoo jest bezpłatny.

Program Regionalny Województwo Zachodniopomorskie Unia Europejska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Umowa o dofinansowanie UDA-RPZP.05.01.02-32-010/10-00
Nazwa projektu : Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
Beneficjent : Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego